Protesta e banorëve të Unazës së Re, Balliu: Rama përgjegjës për negociatat, të largohet

21:28 | 19/10/201921:280

Protesta e banorëve të Unazës së Re gjatë mbrëmjes së të shtunës pati si kryefjalë mos hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. Përfaqësuesit e opozitës që ishin të pranishëm në protestë fajësuan kryeministrin Rama si përgjegjës kryesor për mos hapjen e negociatave dhe i kërkuan atij të largohej.

Banorët e Unazës së Re u mblodhën në protestën e tyre edhe gjatë së të shtunës, ku në mbështetje të tyre ishin dhe përfaqësues të opozitës. Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu u shpreh para banorëve se kryeministri Rama duhet të largohet pasi është përgjegjës për mos hapjen e negociatave

Të pranishëm në vendin ku u mbahet protesta ishin edhe efektivë të policisë së shtetit të cilët nuk lejuan bllokimin e rrugës kryesore.

Pas protestës që zgjati rreth 60 minuta ku nuk pati as incidente, banorët e Unazës së Re u shpërndanë drejt banesave tyre./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono