Protesta e 16 Shkurtit, Gjykata e Apelit nuk pranon ankimimin

11:39 | 12/03/201911:390

Gjykata e Apelit  nuk e pranoi ankimimin e protestuesve të 16 Shkurtit para Kryeministrisë. Trupa gjykuese lë në burg 4 protestues, arrest shtëpie për 5 persona, dhe 7 të tjerë detyrim paraqitje, ndërsa Prokuroria kërkoi ndryshimin e masës për 11 persona, për ti rikthyer në burg.

Protestuesit e 16 Shkurtit para Kryeministrisë nuk i shpëtuan vendimit të dhënë nga Shkalla e Parë. Apeli i Tiranës la në fuqi masën arrest në burg për 4 protestues, 5 në arrest shtëpie dhe 7 të tjerë detyrim paraqitje. Prokuroria kërkoi të ndryshimin e masës për 11 persona, duke i rikthyer në burg.

Sipas trupës gjykuese, asnjë nga ankimimet nuk janë firmosur nga personat që janë nën hetim, por nga avokatët e tyre. Ndërkohë, që drejtuesi i seancës kërkoi sqarim nga mbrojtja. Avokatët e protestuesve thanë se protestuesit janë në sallë dhe ata mund të konfirmojnë mbrojtësit e tyre./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono