Protesta e 16 Shkurtit, Florenc Hoxha dhe 5 të tjerë mbeten në burg  

12:09 | 22/03/2019

Gjykata e Tiranës rrëzoi kërkesën e Florenc Hoxhës dhe 5 të arrestuarve të tjerë pas protestës së 16 Shkurtit para Kryeministrisë, për ndryshimin e masës së sigurisë, së caktuar ndaj tyre. Ish-drejtori i policisë bashkiake të Tiranës, kur kjo bashki drejtohej nga Lulzim Basha, Florenc Hoxha dhe 5 të arrestuar të tjerë Ferit Dankshi, Agim Peposhi, Sajmir Rexhepi, Ilir Hamendani dhe Resul Daci që pas ndalimit të tyre janë në qeli dhe gjykata ka vendosur që ndaj tyre të vazhdojë masa e sigurisë “arrest me burg”.

Ata akuzohen për akte dhune, kundërshtim të forcave të policisë dhe dëmtim të pronës publike gjatë protestës së 16 Shkurtit në bulevardin “Dëshmoret e Kombit”./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono