Protesta, ambasada e SHBA-së thirrje qytetarëve amerikane

18:33 | 04/03/201918:330

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i bën thirrje qytetarëve të saj në Tiranë që të tregohen të kujdesshëm ditën e nesërme gjatë kohës që zhvillohet protesta e opozitës përpara Kuvendit.

Në njoftimin për shtyp të ambasadës amerikane thuhet se: “Protestuesit janë duke protestuar kundër Qeverisë shqiptare dhe kohëzgjatja e saj është e papërcaktuar. Forcat e sigurisë kanë përdorur në protestat e mëparshme, ujë dhe gaz lotsjellës. Personeli i Ambasadës së SHBA dhe familjarët e tyre të evitojnë të gjitha grumbullimet dhe vendet ku demonstratat janë të pashmangshme ose të vazhdueshme”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono