Promovimi i Shqipërisë në Austri, Sigma Interalbanian dhe Vienna Insurance Group mbështetësit kryesor

21:26 | 16/10/201921:260

Shqipëria tashmë po promovohet dhe në Austri. 10 dekada të zhvillimit arkitekturor të vendit tonë janë ekspozuar në qendrën e ekspozitave “Ringturm” në Vienë.

Rreth arkitekturës shqiptare tashmë do të mësojnë dhe austriakët. Në qendrën e ekspozitave “Ringturm” në Vienë janë ekspozuar 10 dekada të zhvillimit arkitekturor të vendit tonë.

Kjo është bërë e mundur nga “Vienna Insurance Group”, kompania më e madhe austriake e sigurimeve. Por pse është zgjedhur pikërisht Shqipëria?

Ky nuk është i vetmi aktivitet që “Vienna Insurance Group”  ndërmerr për të promovuar vendin tonë. Ekspozita do të qëndrojë e hapur për dy muaj. Ndërsa për të gjithë ata që nuk kanë mundësi ta vizitojnë këtë ekspozitë artefaktet e rralla të 100 viteve të kaluara janë përmbledhur në një katalog./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono