Prokuroria kërkon pushimin e çështjes për Kastriot Ismailajn

09:30 | 10/10/201909:300

Prokuroria e Tiranës kërkon pushimin e çështjes për Kastriot Ismailan. Kërkesa për pushimin e çështjes është dorëzuar në gjykatë nga Prokurori Saimir Hysa.

Kastriot Ismalaj ka qenë i dënuar më herët për aferën CEZ-DIA. Në tetor të 2017, Ish-administratori i DIA-s u shpall fajtor për akuzën e “mashtrimit me pasoja të rënda” e “pastrimit të produkteve të veprës penale”. Gjykata e Tiranës e dënoi me 11 vjet burg dhe vendosi gjithashtu të kalojë në favor të shtetit disa llogari bankare të Ismailajt me një shumë totale prej rreth 4,5 milionë dollarë.

Prokurori i çështjes Saimir Hysi ka vendosur të pushojë çështjen e shumëpërfolur CEZ –DIA me arsyetimin se kanë kaluar të gjitha afatet për të ushtruar ndjekjen penale ndaj Ismailajt, vepër e cila parashikohet nga neni 186/2 per te cilën është bërë dhe regjistrimi i procedimit./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono