Prokuroria kërkon burg përjetë për vrasësin e gjyqtares

10:17 | 27/12/201810:170

Prokuroria për Krime të rënda ka kërkuar burgim të përjetshëm për Fadil Kasemin, i cili akuzohet për vrasjen me dashje të ish-bashkëshortes sëtij, gjyqtares Fildez Hafizi. Në pretencën e paraqitur në përfundim të procesit të gjykimit, prokurori Dritan Prençi kërkoi që i pandehuri Fadil Kasemi ta vuajë dënimin me burgim të përjetshëm në një burg të sigurisë së lartë.

Ndaj 53 vjeçarit Kasemi janë ngritur tri akuza, ‘vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare’, ‘rrëmbim e mbajtje peng personi’ dhe ‘armëmbajtje pa leje’.

Fadil Kasemi qëlloi për vdekje ish-bashkëshorten e tij në zonën e Xhamllikut në Tiranë në 31 gusht 2017. Çifti kishte pasur debate dhe probleme pas divorcit. Kasemi e kishte kërcënuar me armë Fildez Hafizin në prani edhe të dy fëmijëve të tyre./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono