Prokuroria e Krimeve të Rënda nis hetimin për anëtarin e KLP

12:05 | 15/10/201912:050

Prokuroria për Krime të Rënda ka nisur një hetim për anëtarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Tartar Bazaj. Anëtari i KLP, Tartar Bazaj është akuzuar për falsifikim të dokumenteve, ai është denoncuar në një nga mediat në vend.

Anëtari i KLP Tartar Bazaj, akuzohet se ka falsifikuar dokumentet e arsimit të tij të mesëm./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono