Prokuroria çoi dosjen në Gjykatë, Basha: 90% e gënjeshtrës u rrëzua

18:22 | 08/11/201918:220

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cilësoi gënjështra akuzat e ngritura ndaj tij dhe dy zyrtarëve të PD, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi nga Prokuroria për falsifikim dokumentash.

Pas një takimi me të rinjtë në Krujë, Basha theksoi se Prokuroria  u detyrua të pranojë se akuzat e ngritura ndaj tij ishin të stisura.

“”90 % e gënjeshtrës u rrëzua dhe 10 % do rrëzohet në gjykatë, vetëm përmes të së vërtetës. Prokuroria e përdorur nga Edi Rama u detyrua të tërhiqej nga gënjeshtra që operoi për dy vite me radhë. Na akuzuan për agjentë rusë, për pastrim parash. 90% ka rënë, edhe 10% do ta çmontojmë”, deklaroi Basha.

Ndërkohë  kujtoi se janë të ditura se kush i ka lidhjet e forta me rusinë duke drejtuar akuza ndaj kryeministrit Rama. Më herët edhe selia blu përmes një reagimi zyrtar i cilësoi qesharake akuzat e Prokurorisë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono