Programi bërthamor, SHBA kontakton me Korenë e Veriut për të rinisur bisedimet

11:46 | 13/01/202011:460

Shtetet e Bahskuara të Amerikës kanë kontaktuar me Korenë e Veriut, duke e informuar se synojnë rifillimin e negociatave për programin bërthamor në Stokholm.

Lajmi është konfirmuar nga këshilltari për sigurinë kombëtare, Robert O’Brajan, në një intervistë për mediat amerikane.

Ai shtoi se është një shenjë e mirë që lideri koreanoverior Kim Jong Un nuk ka rifreskuar premtimin për një dhuratë krishtlindjeje që sipas analistëve mund të ishte një test i ri raketash me rreze të gjatë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono