Procesi i zgjerimit të Ballkanit Perëndimor

12:50 | 09/06/2018

Procesi i zgjerimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është në fokus të BE, ndërsa dhe pak ditë na ndajnë nga samiti i 28 qershorit ku do të vendoset për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë. Por si kanë qenë këto muaj negociatash mes 6 vendeve dhe Unionit, pritshmëritë e BE dhe sfidat e vetë rajonit, i sjell në një material të zgjeruar Bruna Çifligu me rubrikën “Ballkan ABC”. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono