Problemet tek United, projektohen dy përforcime në janar

18:44 | 08/10/201918:440

Manchester United po kalon një moment për t’u harruar. Pas 8 javëve kampionat, “Djajtë e Kuq” e shohin veten vetëm 2 pikë larg zonës së ftohtë të tabelës, një situatë aspak e përshtatshme për një nga klubet më të mëdha në botë.

Si pasojë, stafi i klubit ka filluar të mendojë për përforcimet në muajin janar, që skuadra të rikthehet aty ku i takon. Për në qendër të mbrojtjes, është piketuar gjiganti i Napolit, Kalidou Koulibaly. Napolitanët pretendojnë 80-90 milionë euro, para që United me shumë gjasa do të paguajë.

Edhe mesfusha, është një repart ku kërkohet përforcime. Talenti Declan Rice i West Ham është alternativa kryesore për “Djajtë e Kuq”. West Ham kërkon plot 50 milionë euro për lojtarin e Anglisë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono