Prizreni pret festivalin e 18-të të filmit dokumentar me metrazh të shkurtër

15:44 | 06/07/201915:440

Më 2 Gusht në Prizren nis Festivali i 18-të Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër “DokuFest”. Në 8 ditë të këtij eventi pritet të shfaqen mbi 200 filma.

Qyteti i Prizrenit, tashmë është bërë i njohur edhe për organizimin e festivalit “Dokufest”. Ky festival ndërkombëtar që tashmë është shnëdrruar në traditë, mbledh çdo vit për 8 ditë radhazi artistë nga e gjithë bota.

Festivali i 18 ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe të shkurtër “DokuFest” nis më 2 gusht. Në këtë festival i cili do të zgjasë deri më 10 gusht pritet të shfaqen mbi 200 filma.

Ndërsa ishte i madh interesimi i artistëve nga e gjithë bota për të aplikuar me filmat e tyre në këtë festival. Pos aspektit kulturor, ky festivali sjell edhe përfitime materiale Prizrenit.

Ndikimi ekonomik i “DokuFest” nuk kufizohet vetëm me qytetin e Prizrenit, ngase rritja e aktivitetit ekonomik qarkullon paranë në tërë Kosovën./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono