Prishen edhe dy ndërtime të tjera pa leje në Unazën e Madhe

15:24 | 12/12/2018

Puna për hapjen e kantierit, ku do të zbatohet projekti për Unazën e Madhe në segmentin nga Pallati me Shigjeta deri te Dogana ka vijuar edhe sot paradite. Bashkia e Tiranës prishi 2 ndërtesa të tjera pa leje në gjurmën e Unazës së Madhe, në zonën e Unazës së Re.

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit, sipas njoftimit të Bashkisë Tiranë, gjeti bashkëpunimin e banorëve, të cilët në mënyrë vullnetare kanë zhvendosur materialet dhe orenditë, për të mundësuar më pas prishjen e ndërtimeve.

Objektet e prishura shërbenin kryesisht për qëllime biznesi. Gjithashtu, mjetet e rënda të Bashkisë Tiranë kanë vijuar edhe me procesin e largimit të mbetjeve inerte që dalin nga procesi i prishjeve./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono