Prezantohet prefekti i i ri i Durrësit, Roland Nasto

13:52 | 10/11/201713:520

Ministri i Mjedisit Blendi Klosi, ka prezantuar  prefektin e ri të Qarkut  Durrës, Roland Nasto.Më herët në këtë post ishte Prefekti Emijano Jani, që mori këtë detyrë pak ditë para zgjedhjeve të 25 qershorit. Ministri Klosi tha se roli i ri i prefektit ka të bëjë me rolin e rëndësishëm të përballimin e emergjencave në fusha të ndryshme. Nasto, një ish kapiten i rangut të parë, ka mbajtur më parë një sërë detyrash, ndër këto edhe atë të shefit të Forcave Detare si dhe komandant i Distriktit Detar./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono