“Presim fitore meqë ka ardhur trajneri i ri”, atmosfera e prag ndeshjes në Elbasan

17:27 | 11/06/2019

Dikur bulevardi dhe i gjithë Elbasani gumëzhinte. Qyteti vishej i tëri kuq e zi dhe shqiptarët nga të gjitha trojet mblidheshin aty. Brohorisnin, këndonin, krijonin atmosferë festive.

Por nuk po ndodh. Ekipi kombëtar duket se nuk e ka më lavdinë e dikurshme. Dhe kjo është lehtësisht e dallueshme.

Edhe para sporteleve të biletave nuk shikon më njerëz. Ndërsa janë gjithnjë e më të pakët ultrasit e zjarrtë nga Maqedonia dhe Kosova.

Megjithatë tifozët nuk e lënë atë asnjëherë në baltë. Të pakët në numër sërish kthehen në stadium për të mbështetur ekipin e tyre të zemrës.  Thonë se nuk janë mjaft të kënaqur me kombëtaren. Disa ia vënë fajin trajnerëve, të tjerët lojtarëve. Por megjithatë ende shpresojnë. Sot presin fitoren me Moldavinë.

“Presim një fitore me një ekip kaq të dobët sa Moldavia. Po s’morëm dhe tre pikët me këtë, turp”.

“Meqë ka ardhur trajneri i ri tani, presim fitore”.

Nga ana tjetër Federata dhe policia kanë marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e takimit. Do të ketë një numër të shtruar të uniformave blu dhe do të bllokohet qarkullimi i automjeteve përreth stadiumit, në bulevard dhe në disa akse të rëndësishme./ABC News Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono