Presidenti Thaçi takohet me Macron

15:47 | 14/03/2018

Me anë të një postimi në profilin e tij në Facebook, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftoi për takimin në Paris me presidentin francez, Emanuel Macron.

Thaçi shkruan se u prit në Elysee nga Macron, me të cilin zhvilloi një bisedë miqësore.

“Presidenti Macron, me vizionin dhe dinamizmin e tij i jep shpresë tërë Evropës, përfshirë edhe vendet që aspirojnë të integrohen në BE. Në emër të Kosovës i shpreha falënderimin për mbështetjen e vazhdueshme të Francës për shtetin e Kosovës,” vijon më tej postimi i kreut të shtetit kosovar.

Thaçi ndër të tjera shtoi se kishte ftuar homologun francez të vizitonte Kosovën. Një ftesë, që sipas tij ishte pranuar nga Macron.

Franca ka qenë dhe do të jetë përkrahëse e fuqishme e Kosovës, përfundon Thaçi./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono