Presidenti Serb Vuçiç kërcënon pas deklaratës së Izetbegoviç


14:21 | 14/11/2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic, reagoi ashpër pas deklaratës së anëtarit musliman të presidencës së Bosnjes Izetbegovic, se vendi i tij duhet të njohë shtetin e pavarur të Kosovës. Vucic u shpreh se disa mendojnë se Serbia nuk është përulur dhe poshtëruar sa duhet dhe vetëm nëse vijon të poshtërohet do të jetë një vend i mirë. Kreu i shtetit serb shtoi se intervista e IZetbegovic komplikon shumë gjëra në rajon dhe do të ketë pasoja afatgjata politike dhe ligjore. Duke iu drejtuar Bosnjes Vucic theksoi se shumë gjëra kanë ndryshuar pas fjalëve të Izetbegovic dhe përgjigja serbe do të jetë shumë e shpejtë./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono