Presidenti Meta takon rekordmenin shqiptar, Izmir Smajlaj

14:52 | 10/01/2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti në një takim rekordmenin shqiptar, kampionin e Europës në kërcim së gjati, Izmir Smajlaj. Në këtë takim, bëri të ditur zyra e shtypit pranë Presidencës, ishte i pranishëm edhe kreu i Federatës Shqiptare të Atletikës, Gjergj Ruli. Në prag të fillimit të garave të rëndësishme ndërkombëtare, Presidenti u uroi atyre sa më shumë suksese dhe medalje për Shqipërinë në këtë Vit të Skënderbeut, përfundon njoftimi për shtyp./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono