Presidenti Meta dekreton ndryshimet në ligjin për lojërat e fatit

18:50 | 09/11/2018

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka thyer heshtjen me të cilën ka kaluar ligjet e votuara në Parlament që nga gushti i këtij viti dhe gjatë pasdites ka dekretuar ndryshimet në ligjin për lojërat e fatit.

Ligji parashikon mbylljen e basteve sportive dhe zhvendosjen e kazinove elektronike nga zonat e banuara prej 31 dhjetorit.

Ndryshimet në ligjin për lojërat e fatit u miratuan pak javë më parë në parlament vetëm me votat e mazhorancës.

Ndërsa mazhoranca akuzoi qeverinë se përmes këtij ligji kërkon të krijojë monopolin e basteve online akuza që qeveria i mohon. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono