Presidencialet në Maqedoni, Reka: Republikë përballë shtetit privat

16:30 | 14/04/2019

Kandidatët për president në Maqedoninë e Veriut kanë vijuar fushatën elektorale. Shqiptari, Blerim Reka ka thënë se nëse zgjidhet do të luftojë për të fuqizuar konceptin e Republikës përballë një shteti sipas tij privat. Kandidatja e opozitës ndërkohë ka akuzuar qeverinë për drejtësi selektive, ndërsa Stavo Pendarovski i mazhorancës ka premtuar më shumë barazi./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono