Prela u ankimua nga Komisioneri Publik, caktohet trupa gjykuese në KPA

17:40 | 02/05/201917:400

Pasditen e së enjtes u vendos trupa gjykuese për rivlerësimin e Drejtueses së Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit. Mësohet se Natasha Mulaj kryesuese, Ardian Hajdari relator, Ina Rama, Luan Daci dhe Sokol Çomo anëtarë.
Donika Prela u ankimua në prill të këtij viti nga Komisioneri Publik, pasi kaloi sitën e vettiungut në shkurt të 2019. Për Komisionerin Publik Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda nuk duhet të ishte konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit duke kërkuar shkarkimin nga detyra tek Kolegji i Posaçëm i Apelimit, pasi pretendon se Prela nuk plotëson kushtet për konfirmimin në detyrë. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono