Prapaskena me Mourinhon, si Tottenham ia doli pas 12 vitesh!

16:19 | 20/11/201916:190

Jose Mourinho u emërua sot në krye të Tottenham, pas thuajse një viti larg futbolli. Trajneri portugez kishte që në muajin dhjetor të vitit të shkuar që nuk drejtonte skuadër, pasi Manchester United vendosi ta shkarkojë. Tashmë, “Special One” është rikthyer në Premier League, në krye të skuadrës londineze.

Mediet britanike kanë arritur të zbulojnë një prapaskenë në lidhje me dy palët. CEO i Tottenham, Daniel Levy, e ka dashur firmën e Jose Mourinhos plot 12 vite më parë, në vitin 2007. Atëherë, Mourinho sapo kishte mbyllur aventurën e tij shumë të suksesshme 3 vjeçare me Chelsea.

Megjithatë, strategu portugez vendosi të nënshkruajë për Interin, duke refuzuar ofertën e “Gjelave” të Londrës. Plot 12 vite më vonë, më në fund Levy ia doli që të kishte Mourinhon në krye të pankinës së tij./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono