Prapaskena, Halili: Mema refuzoi kampionen e Jordanisë për Tiranën
Ardian Mema në Pressing

23:42 | 06/01/202023:420

Ilir Halili operon shumë në tregun e futbollistëve në Arabinë Saudite, ku ka çuar Besnik Hasin në krye të Al Raed. I ftuar në emisionin “Pressing” në ABC News, ai ka folur për bisedimet që patën me Al Ramtha, klub me të cilin ishin në bisedime për të nënshkruar Skënder Gega.

“Me Gegën ishim në Jordani. Kishim firmosur me e-mail. Refuzuam në bashkëpunim me Skënderin për disa detaje të vogla. Fola me të dhe e pamë të arsyeshme të merrnin atë vendim”, tregon Halili.

Ai zbulon një tjetër prapaskenë: “Para dy vitesh, për kampionen e Jordanisë pata gati Ardian Memën. Refuzoi se donte të dilte kampion me Tiranën”. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono