Prapaskena e akordit, Gattuso trajner i Napolit falë… Allegrit

13:14 | 14/12/201913:140

Aurelio De Laurentiis i befasoi të gjithë dhe shkarkoi Carlo Ancelottin pas fitores 4-0 kundër Genk. Kualifikimi në 16 skuadrat më të mirë në Champions League dhe marrja e katër pikëve në dy ndeshjet kundër Liverpool nuk i mjaftuan presidentit italian.

Në pankinë është ulur Gennaro Gattuso, i cili pret të debutojë sot kundër Parmës. La Repubblica zbulon një detaj interesant në lidhje me trajnerin e ri të Napolit. De Laurenttis pyeti Max Allegrin, me të cilin ka një miqësi të ngushtë.

Ish-trajneri i Juventusit sugjeroi emrin e Gattusos për pankinën e Napolit. De Laurentiis u sigurua nga fjalët e Allegrit dhe vendosi t’i dhuronte një kontratë ish-trajnerit të Milanit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono