Tërhiqet uji në lagjet e Lezhës, s’ka banesa e biznese të dëmtuara

13:00 | 16/12/2017

Situata duket se është drejt përmirësimit në Lezhë. Uji që kishte arritur rreth 20 cm në blloqet e banimit të lagjes “11 janari” dhe “Besëlidhja” ka nisur të tërhiqet.

Bashkia nxorri në terren edhe punonjësit e shërbimeve, të cilet u angazhuan për të mbajtur të hapura pusetat shkarkuese, pas prurjeve të shumta të mbeturinave nga rrjedha e ujit.

Nga reshjet nuk u raportua për banesa nën ujë, apo biznese të përmbytura. Ndërkohë që prani uji ka patur edhe në rrugët e Shëngjinit, por aktualisht reshjet janë me intensitet të ulët./abcnews.al

 

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono