Pranga 11 anëtarëve të një grupi kriminal

12:23 | 10/05/201912:230

11 persona të dyshuar për trafikimin e 145 kilogramëve kanabis sativa janë vënë në pranga gjatë operacionit të koduar “Bistrica 2019”. Arrestimet u kryen pas një hetimi disa mujor të Prokurorisë për Krime të Rënda. 11 personat e vënë në pranga dyshohet se trafikonin lëndëve narkotike nga Shqipëria në drejtim të Greqisë. Ata janë të moshës nga 21 deri në 55 vjeç.

Të arrestuarit në bashkëpunim me njeri-tjetrin u kapën në flagrancë duke trafikuar në drejtim të Greqisë një ngarkesë prej rreth 79 kilogramë kanabis sativa, e fshehur në një  vend të krijuara posaçërisht në automjetin me të cilin po transportonin sasinë e konsiderueshme të bimës narkotike. Në 4 Prill në Kapshticë është arrestuar dhe një shtetas tjetër, i cili u kap  duke transportuar për në drejtim të Greqisë rreth 68 kilogramë.

Ata do të akuzohen për “Trafikim të lëndëve narkotikëve”, ”Grup i Strukturuar Kriminal”, në bashkëpunim./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono