Post protesta e opozitës, policia shoqëron dhjetra persona

20:14 | 16/02/201920:140

Vetëm pak orë pas protestës së opozitës policia mësohet se ka nisur shoqërimet e para të personave që dyshohen si të përfshirë në përplasjet mes policisë dhe protestuesve që mësynë hyrjen e Kryeministrisë.
Mes personave të shoqëruar mësohet se është dhe Florenc Hoxha, ish- kreu i Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik në Tiranë. Hoxha u fiksua disa herë gjatë protestës së opozitës nga kamerat e mediave të ndryshme. Policia, sipas burimeve jozyrtare ka shoqëruar dhjetëra persona dhe për një pjesë të tyre mund të priten edhe fletë-arreste./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono