Politikanët mesazhe ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Fatos Baxhakut

18:45 | 16/08/201918:450

Pas vdekjes së parakohshme të gazetarit dhe publicistit Fatos Baxhaku ka reaguar presidenti Ilir Meta. Në rrjetet sociale, Meta e cilëson si një nga pionierët e shtypit të pavarur të fillim viteve ’90.  Kreu i shtetit e përshkruan Baxhakun si një profesionist, i cili nuk bëri kurrë kompromis në dëm të përmbushjes së misionit, që iu dedikua me pasion dhe përkushtim.

Edhe Kryeministri Rama ka reaguar ku shkruan se Fatos Baxhaku, ishte njeri i mirë i librave e i gazetarisë së sojit më të mirë.

Ndërsa kreu demokrat Lulzim Basha, duke shprehur ngushëllimet për këtë humbje të madhe, shkruan se Baxhaku i përket asaj plejade gazetarësh që kontribuuan më së shumti që të mos e linin gazetarinë të humbte thelbin e vet e të bëhej nga mbrojtëse e interesit publik, në zgjatim të interesit okult.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono