16:25 | 28/07/2018

Rama dhe Basha e mbyllën pa konsenus këtë sesion parlamentar, duke e shtyrë për në Shtator ngërçin në institucionet e drejtësisë. Opozita mori një satisfaksion me mosdekretimin e ligjit për teatrin nga Presidenti. Por paralajmërimi i mazhorancës për ta rivotuar sa më shpejt në Shtator, dëshmon se vjeshta do nisë më temperatura të larta politike, e Gushti do jetë muaji i hartimit të strategjive, po aq sa edhe i pushimeve. Ndjekim takimin e fundit për këtë sezon me Mimoza Koçiun e Politika në ABC News./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono