Policia vendos zhytës për të gjetur trupat e fundit të shkaktuar nga shpërthimi i vullkanit

07:22 | 13/12/201907:220

Policia e Zelandës së Re ka vendosur zhytës për të kërkuar dy trupa afër vullkanit të ishullit të Bardhë, pasi gjashtë trupa u morën gjatë një operacioni të mëparshëm.

47 persona ndodheshin në ishull gjatë momentit kur shpërtheu vullkani. Ndërkohë tetë persona tashmë janë konfirmuar të vdekur dhe 20 të tjerë mbeten në kujdes intensiv për shkak se kanë marrë djegie të rënda.

Tërheqja e kufomave nga ishulli u vonua për shkak se dyshohej shpërthimi i një tjetër vullkani./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono