Policia për tre të arrestuarit tek Unaza e Re: Bllokuan rrugën, dënohet nga Kodi Penal

13:26 | 10/10/201913:260

Tre banorë të unazës së re janë arrestuar nga policia. Sipas informacionit zyrtar në pranga kanë rënë S.D 56 vjec, G.SH 54 vjec dhe I.K. 51 vjec. Të tre janë arrestuar për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Prishja e qetësisë publike” dhe Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”.

Në njoftimin e policisë thuhet se tre personat bashkë me persona të tjerë, ditën e djeshme janë grumbulluar dhe kanë penguar qarkullimin e mjeteve të transportit rrugur në vende të kalimit public.

Dy ditë më parë kanë hyrë në fuqi ndryshimet e reja në Kodin Penal, sipas të cilave bllokimi i qarkullimit rrugor duke lëvizjen e lire, dënohet me tre vite burg. /ABC News Albania 24/7

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono