Policia Kufitare e Vlorës inspekton vijën bregdetare

12:45 | 18/07/201912:450

Prefekti i Qarkut Vlorë, së bashku me Policinë Kufitare kanë nisur një inspektim për sigurinë e plazheve përgjatë vijës bregdetare nga Vlora deri në afërsi të Sarandës. Monitorimi është kryer nga deti me mjetet e Policisë Kufitare, duke u ndalur kryesisht në zonën e Dhërmiut, Jalës, por edhe në afërsi të Sarandës.

Prefekti Flamur Mamaj që është në krye të Task-Forcës për turizmin në Qarkun e Vlorës është shprehur se nuk do të ketë tolerime, për asnjë subjekt apo stacion plazhi që nuk ka vendosur standardet për sigurinë, apo sinjalistikën e duhur. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono