Policia kineze sekuestron 13.5 tonë ar

16:43 | 28/09/201916:430

Policia kineze zbuloi dhe sekuestroi 13.5 tonë lingota ari në banesën e ish kryebashkiakut të qytetit të Ganzhou.

Në shtëpinë e 57-vjeçarit, gjithashtu anëtar i partisë komuniste u gjetën dhe një sasi e kosniderueshme parash “cash”.

U deshën disa kamionë ushtarakë për të transportuar sasinë e arit, dhe tashmë ish kryebashkiaku rrezikon dënimin me vdekje./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono