Policia italiane zbulon trafikun e kokainës nga Shqipëria në Puglia

10:52 | 23/07/201910:520

Media italiane i ka cilësuar si mbretërit e drogës dhjetëra të arrestuarit në Bolonja, italianë dhe shqiptarë. Sasi të mëdha kokaine dhe marijuane që vinin Shqipëria dhe dorëzohej në Pulia ku ndahej dhe bëhej gati për shitje. Më pas dërgohej në zonat e Emilia Romania, ku sidomos gjatë stinës së verës, ky lloj biznesi konsiderohet shumë fitimprurës. Policia italiane ka kryer me dhjetëra kontrolle, ndërsa të arrestuarit akuzohen për trafik ndërkombëtar droge. Droga gjithashtu shitej dhe në zonat e Toskanës dhe Umbrias. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono