Policia italiane sekuestron sasi rekord heroine në Genova

10:23 | 08/11/2018

270 kilogramë heroinë të sekuestruar në Xhenova, është shifra rekord e 20 viteve të fundit sipas policisë italiane. Hetimet kanë çuar dhe në arrestimin e dy personave ën Holandë. Droga vinte nga Irani.

Policia italiane ka zbuluar dhe sekuestruar 270 kilogramë heroinë që vinte nga Irani dhe ishte e fshehur në disa kontenierë në portin e Xhenovas. Kjo është sasia më e madhe e drogës e sekuestruar në 20 vitet e fundit në Itali. Hetimet kanë çuar në arrestimin e dy personave. Në operacion janë përfshirë forcat e rendit dhe autoritetet e Zvicrës, Francës Belgjikës dhe Holandës.

Dy arrestimet janë kryer në Holandë, ndërkohë që nuk bëhet ende i ditur identiteti i personave të arrestuar. Hetimet janë kryer në bashkëpunim dhe me anë të shkëmbimit të informacioneve nga njësitë anti drogë të pesë shteteve./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono