Policia e Tiranës shoqëron ish-deputetin demokrat Bardh Spahia

23:15 | 19/06/201923:150

Policia e Tiranës ka shoqëruar ish-deputetin demokrat Bardh Spahia, lidhur me djegien e materialeve zgjedhore mbrëmjen e së martës, në KZAZ nr 5 në Shkodër.

Shoqërimi i Spahiut është bërë në orët e vona të mbrëmjes, teksa ishte nisur për të marrë pjesë në një emision.

Më herët në një lidhje telefonike ai kishte deklaruar se nuk kishte dijeni se ishte shpallur në kërkim, ndërsa rrugës për në emision, ai u ndalua nga efektivë te policisë së kryeqytetit.

Shpallja në kërkim e Spahiut u bë pas ngjarjeve të mbrëmshme në shkollën “Shejnaze Juka”  në Shkodër, ku mbeshtetës të PD i vunë flakën me benzinë materialeve zgjedhore. /ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono