Policia e Tiranës ceremoni për 105-vjetorin e krijimit të uniformave blu

14:23 | 13/01/201814:230

Policia e Tiranës theksoi gjatë ceremonisë së 105-vjetorit të krijimit të uniformave blu se duhet ende punë për të fituar besimin e publikut.  Ndërkohë jashtë ambienteve të policise së shtetit, efektivët e liruar hodhën akuza të forta për kupolën e policisë.

Edhe policia e kryeqytetit ishte pjesë e ceremonies per 105-vjetorin e krijimit të saj. Drejtuesit e policisë së tiranës theksuan se duhet ende punë për të arritur pritshëritë dhe fituar besimin e publikut tek uniformat blu.

Ndërkohë që kolegët e tyre kremtonin ceremonin e krijimit të policisë brenda ambienteve të saj, jashtë në kangjellat e drejtorisë së policisë së shtetit, përfaqësuesit e punonjësve të policisë në lirim, kishin zgjedhur një formë tjetër të përkujtimin të 105-vjetorit. Ismail Elezi theksoi se policia u përdor për kanabizimin e vendit, duke mbartur shumë mëkate në kurriz.

Në fund përfaqësuesit e punonjëve të policëve në lirim pohuan se nuk do te ndalemi deri sa policia te shkoje ne drejtimin e duhur./abcnews.al

 

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono