Policia e Lezhës në aksion

22:22 | 25/10/201722:220

19 persona janë arrestuar për vepra të ndryshme penale dhe rreth 400 kg drogë u sekuestrua në disa operacione të zhvilluara nga Policia e Lezhës.
Pas operacioneve të zhvilluara në disa zona të Lezhës, drejtori i Policisë së qarkut Bledar Çeliku, doli në një konferencë për shtyp për rezultatet e aksioneve.
Ai deklaroi se është sekuestruar rreth 400 kg kanabis sativa në tre operacione antidrogë dhe u vunë në pranga 8 posedues të lëndës narkotike.
Në kuadër të operacionit Vjeshtë “2017” për rreth 30 persona Gjykata e Lezhës dhe e Kurbinit kanë vendosur sekustro preventive për pasuri të dyshuara se kanë rrjedhur nga veprimtaria kriminale të cila kapin shumën prej 872 mijë euro.
Në bashkëpunim me forcat Renea Policia e Lezhës arrestoi edhe 20 vjeçarin Danjan Ndoka i shpallur në kërkim për disa vepra penale.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono