Polakët të drejtpërdrejtë, i ankohen kryeministrit

16:26 | 20/11/201916:260

Jo vetëm në Shqipëri ndodh që kryeministri të takojë futbollistët e kombëtares. Së fundmi kreu i qeverisë polake ka takuar lojtarët e kombëtares së vendit të tij, madje takimi është bërë në dhomat e zhveshjes.

Lojtarët nuk e kanë humbur mundësinë t’i ankohen kryeministrit për gjendjen e tapetit të barit në stadiumin “Narodowy” të Varshavës, ndërkohë që trajneri i Jerzy Brzęczek pas ndeshjes tha në konferencën për shtyp që lojtarët e tyre ishin me fat që nuk u dëmtuan.

Polonia mposhti një ditë më parë Slloveninë në shtëpi, me rezultatin 3-2, dhe i mbylli kualifikueset në vendin e parë në grupin G, para Austrisë që gjithashtu do të marrë pjesë në EURO 2020. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono