Pogradeci ia del në fund, një penallti thyen Apoloninë

14:53 | 26/10/201914:530

Pogradeci dhe Apolonia u përballën mes tyre në sfidën hapëse të javës së pestë të Kategorisë së Parë. Liqenorët triumfuan me rezultatin e ngushtë 2-1 dhe morën pikët e plota. Skuadra e drejtuar nga Ardjan Abazaj, pas kësaj fitoreje ka shkuar në kuotën e 10 pikëve, po aq sa fierakët e Artan Mërgjyshit.

Pogradeci arriti ta zhbllokonte ndeshjen shpejt me anë të mesfushorit me tipare sulmuese, Jurgersi Liçkollari. Ai përparoi drejt zonës dhe me një goditje të fortë e mposhti portierin Harizaj, i cili e pa topin të përplasej në shtyllë dhe më pas të përfundonte në rrjetë.

Apolonia u mundua të shënonte golin e barazimit, kurse liqenorët përpiqeshin të realizonin golin e qetësisë. Në 45minutat e para nuk u shënua më. Në të dytën trajneri Mërgjyshi bëri disa ndryshime dhe goli i barazimit erdhi në të 78′, kur sulmuesi Redon Mihana mposhti portierin Dramolli. Gjithsesi në fund Pogradeci rigjeti sërish epërsinë, me Jahajn që shënoi nga pika e bardhë e 11-metërshit dhe i dha fitores skuadrës vendase.

KATEGORIA E PARË – JAVA 6
E shtunë, më 26 tetor, ora 14:00
Pogradeci-Apolonia 2-1
Shënues:
Liçkollari 18′, Jahaj 89′ (pen.)/ Mihana 78′

Pogradeci: Dramolli, Pere, Pura, Berberi, Hidri, Kasa, Jahaj, Topllari, Alillari (Alillari 80′), Liçkollari (Maxhari 90′), Shkulaku (Osmanllari 80′). Trajner: Ardjan Abazaj

Apolonia: Harizaj, Duda, Sota, Andoni, Omeri (Prifti 74′), Hysenshahaj (Mehmeti 60′), Smaçi, Zoga, Mihana, Gjata (Kumani 67′), Branica. Trajner: Artan Mërgjyshi

Kartonë të verdhë: Topllari 45′, Pura 57′ / Zoga 87′

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono