Poezia erotike e lirike shqiptare “flet” me gjuhën e pikturës

15:52 | 10/02/2018

Krijimtaria poetike e autorëve të njohur shqiptarë si Ismail Kadare, Migjeni, Naim Frashëri, Lasgush Poradeci, apo Dritëro Agolli, vjen me gjuhë pikturike nga 14 artistë të rinj. Vargjet e poezive të dashurisë apo erotikë, janë ilustruar prej tyre në një formë krejt të veçantë në 20 tablo, në ekspozitën “Poetika  Shqiptare”./abcnews.al

 Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono