Podolski “mërzitet” në Japoni, gjermani rikthehet në Europë

23:39 | 18/01/202023:390

Lukas Podolski është rikthyer në Europë. Sulmuesi gjerman kaloi tri vite në Azinë e largët, ku mbronte fanellën e Vissel Kobe në kampionatin japonez të futbollit. Duket se mëngjarashi gjerman ka gjetur skuadër të re dhe do të rikthehet në Europë.

Sipas raportimeve në media të ndryshme, Poldi ka gjetur akord me skuadrën e Antalyaspor dhe do të luajë në kampionatin turk të futbollit. Kampioni i botës do të nënshkruajë një kontratë 18 mujore me ekipin turk.

Podolski konsiderohet si një nga futbollistët më të mirë gjermanë të gjeneratës së tij dhe shquhet për goditjet e tij të forta me këmbën e majtë. Tashmë 34 vjeç, Podolski i ka lënë pas vitet e tij më të mira, por do të luajë futboll për të paktën edhe një vit e gjysmë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono