Po vuan nga racizmi në Ukrainë, Taison drejt Serie A

23:24 | 12/11/201923:240

Sulmuesi brazilian i Shakhtar Donetsk, Taison, u ofendua me kore raciste në sfidën e fundit në kampionatin ukrainas, duke ndaluar ndeshjen dhe duke u larguar me lot në sy nga fusha e lojës. Për mediat vendase, Taison tha se po mendon seriozisht largimim, pasi kjo nuk është hera e parë që ka abuime dhe sharje ndaj tij.

Gjithashtu, Taison zbuloi se merkaton e shkuar kishte mundësinë t’i bashkohej Milanit, për 30 milionë euro, por dy klubet nuk arritën akordin në kohë. Kësaj radhe, Roma është gati të përfitojë.

Klubi kryeqytetas e mirëpret me krahë hapur sulmuesin brazilian, i cili e ka ndarë mendjen për t’u larguar nga Ukraina. Megjithatë, Shakhtar vështirë të bindet pa një ofertë mbi 30 milionë euro, që Roma me shumë gjasa nuk do t’i paguajë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono