“Po na masakroni!”, klubi i IPKO Superliga kundër FFK-së!

18:29 | 06/11/201918:290

Në Kosovë, po zhvillohet kampionati më i bukur deri më tani, pasi shumë skuadra janë në luftë për titull dhe diferencat mes ekipeve janë shumë të vogla. Megjithatë, jo të gjitha gjërat po shkojnë në mënyrën e duhur. Një nga ekipet e pakënaqura është Llapi, që në fundjavë, luajti kundër Ballkanit.

Kjo sfidë, u mbyll me rezultatin 1-1. Llapi po kryesonte deri në minutën e 72-të, madje shënoi dhe golin e dytë, i cili u anulua. Pikërisht për këtë gol, ka dhe shumë polemika, pasi pozicioni është i dyshimtë. Pasi kanë siguruar pamjet filmike, klubi i IPKO Superligës i ka kërkuar shpjegime Federatës së Futbollit të Kosovës, duke shkruar:

“FFK ku jeni? Vazhdon avazi i vjetër i krimit dhe masakrimit ndaj KF LLAPIT

Shikojeni se si i anulohet Llapit goli i pastër i shënuar nga Sebino Plaku. Pamjet në këtë video pasqyrojnë qartë se si gjyqtari anësor, Gzim Mehmeti e ‘masakroi’ Llapin me këtë gol të anuluar.

Anësori pasi sheh që topi hyn në rrjetë pas 20 sekondave, futbollistët dhe stafi në bankinë gëzohet, e anulon golin e pastër, gol që nuk kishte lidhje me pozitë jashtë loje.

Është gjynah se si po humbet mundi i donatorëve dhe djersa e futbollistëve në fushë, kur FFK delegon gjyqtarët e këtij rangu si Gzim Mehmeti me këso tendenca të qarta po na dëmtojnë qëllimisht dhe po na pengojnë në rrugën tonë drejt kreut të tabelës”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono