“Po kaq i lumtur ishte edhe në finale”, Zidane ka një përgjigje për Bale

19:22 | 22/11/201919:220

Gareth Bale dhe shokët e tij festuan gjatë fitoren e Uellsit kundër Hungarisë dhe kualifikimin ë Europianin e vitit të ardhshëm. Ylli i Real Madrid krijoi polemika me mënyrën e festimit pas ndeshjes.

30-vjeçari shpalosi një flamur ku shkruheshin sipas radhës fjalët Uells, golf dhe Madrid, duke theksuar qartësisht prioritetet e tij. Zinedine Zidane ka folur në lidhje me lojtarin britanik dhe episodin pas ndeshjes së kombëtares në konferencën për shtyp përpara ndeshjes me Sociedad.

Bale duke festuar kualifikimin e Uellsit në Europian

Është krijuar shumë zhurmë në lidhje me festimin e Bale, por duhet të përqendrohemi te ndeshja kundër Real Sociedad. Çdokush ka mendimin e tij, por ajo ishte e tepërt.  Jam i lumtur që Bale është rikuperuar.

I ka dhënë shumë Realit dhe më pëlqen të merrem vetëm me aspektin sportiv. Pjesa tjetër nuk më intereson. E kam parë po kaq të lumtur edhe pas golit të shënuar në finalen e Champions League (kundër Liverpool)“, përfundon trajneri francez. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono