PM Rama reacts to Alvin Berisha: Alvin is returning home!

12:52 | 07/11/201912:520

Edi Rama has reacted to Alvin Berisha’s being held for years in Al Hol camp.
The prime minister writes that after a week of work by the special squad of the Albanian police in cooperation with the Italian authorities have made it possible to take away the boy from the camp.
Rama writes that Interior Minister Sander Lleshaj,is escorting the child to the Italian embassy in Beirut, where the Albanian child will be provided with the necessary documents to travel to Italy.
Rama also points out that the effort to get Albanian children and women out of the camp will continue. ./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono