Plazhistë të huaj dhe vendas vërshojnë në bregdetin e jugut

13:54 | 20/10/201913:540

Bregdeti në Vlorë është populluar nga shumë plazhistë këtë fundjavë. Temperaturat e larta kanë bërë që të huaj dhe vendas të lahen në det.

Në kryeqytet temperaturat e larta janë shqetësuese, por jo në Vlorë. Aty njerëzit janë zhveshur dhe po shijojnë ujin e Jonit.

Të rinj dhe të rritur zgjodhën plazhin për të kaluar fundjavën. Bregdeti është mbipopulluar dhe vështirë të besosh që kjo po ndodh në fund tetori. Lokalet dhe baret janë hapur. Xhirot vazhdojnë si në kohë sezoni. Vlora vazhdon të afrojë kushte ideale për të shijuar një të dielë të bukur.

Plazhe të populluara pati këtë fundjavë edhe në Durrës, Sarandë e Shëngjin. Operatorët turistikë tregojnë se drejt bregut shqiptar jo vetëm vendas por edhe të huaj.

Derisa temperaturat të qëndrojnë të tilla, këto pamje do afrohen nga çdo plazh i vendit tonë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono