Plazhi Tales, atje ku pushuesit nuk boshatisin xhepat

13:52 | 16/07/201813:520

Një nga plazhet që po i le të kënaqur pushuesit është ai i Tales në Lezhë. Kjo për shkak se operatorët po aplikojnë çmime të arsyeshme për të njëjta shërbime, që janë edhe në plazhet më në zë në vend.

Këtu në Tale të Lezhës kafen mund ta pish vetem me 70 lekë. Aq kushton dhe një shishe uji i servirur në bar. Operatoret turistikë po punojnë me çmime të arsyeshme.

Kjo ka rritur shumë numrin e pushuesve në këtë bregdet 8 kilometra larg autostradës dhe 16 kilometra larg nga qyteti i Lezhës.

“Të gjithë klientët tanë që vijnë të na vizitojnë në bregdet parkingun e kanë falas. Çmimi i shezlloneve është 300 lekë. Kafja, uji janë te 70 lekëshi në të gjithë bregdetin e Tales”.

Pushuesit thonë se shërbimet janë të njëjta me ato të zonave të tjera turistike edhe shumë të njohura. Ndryshimi është tek paratë që shpenzojnë.

“Është jeta më e lirë”.

Operatorët turistikë thone se kanë aplikuar çmime të favorshme. Kështu ata mendojnë se po ndikojnë çdo ditë e më tepër për më shumë pushues.

“Të paktën krahasuar me restorantet e tjera jemi shumë më lirë”.

Vetëm gjatë 2 viteve të fundit pushuesit në Tale të Lezhës janë dyfishuar. Kurse këtë sezon ka nisur të funksionojë edhe hoteleria, pavarësisht se ende është e limituar./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono