Plazh në fund të tetorit në Shëngjin, vizitorë dhe pushues popullojnë bregdetit

14:37 | 28/10/201914:370

Jo vetëm në fundjavë, por edhe në ditë të tjera plazhet në vendin tonë janë populluar shumë. Temperaturat e larta në këtë vjeshtë i kanë orientuar ata drejt bregdetit.

Është fund tetori dhe në Shëngjin pushuesit po lahen. Temperaturat janë të larta dhe bregdeti është i populluar. Shumë pushues nga Kosova, por edhe vendas.

Kjo periudhe ka qenë një mundësi e mirë për të pushuar dhe ata që e duan detin nuk e kanë humbur këtë shans.

Sezoni është mbyllur dhe këtu vendorët nuk i kushtojnë shumë vëmendje pastërtisë. Por vizitorët janë të kënaqur, pasi nuk e kishin menduar të bënin plazh në vjeshtë.

I gjithë bregdeti ka njerëz në Shëngjin. Këto pamje jo vetëm në fundjavë, por edhe në ditë të tjera.

Lajmet për ndryshimin e motit janë përhapur dhe këtu shfrytëzohet çdo orë e ngrohtë.

Gazetar i ABC News, Lezhë: Gjergj Figuri

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono